Czym jest i jaki system CMS wybrać?

14 sierpnia 2013 Napisany w : Częste pytania

System CMS

System CMS (ang. content management system) jest to program w formie aplikacji internetowej umożliwiający tworzenie serwisu internetowego poprzez dodawanie i edycję jego treści. Największą zaletą systemów CMS jest możliwość publikowania informacji na stronach www przez osoby nie będące programistami ale znające podstawy obsługi komputerów.

Podział systemów CMS

Systemy CMS można podzielić na płatne i bezpłatne. Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Większość znaczących agencji interaktywnych korzysta ze swoich autorskich rozwiązań.

Najpopularniejsze darmowe systemy CMS:

  • WordPress
  • Joomla
  • Drupal
  • Typo3

Loga popularnych darmowych systemów cms

Główną zaletą systemów darmowych, oprócz ich ceny, jest duża ilość wtyczek i rozszerzeń oraz szablonów, które można doinstalować. Bardziej wymagający użytkownicy chcący wprowadzać własne modyfikacje w darmowych systemach cms muszą posiadać niezbędną wiedzę, programowanie czy obróbka graficzna, w zależności od zmian. W przypadku braku takiej wiedzy niezbędne jest zatrudnienie osoby, która wprowadzi zmiany do systemu co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Największą wadą darmowych systemów cms jest ich poziom bezpieczeństwa. Kod jest udostępniony publicznie dlatego hakerzy mają ułatwione zadanie. W sieci udostępniane są filmy instruktażowe jak włamać się do Joomli czy Drupala. Dlatego szczególnie w przypadku stron firmowych zalecamy skorzystanie z rozwiązań oferowanych przez agencje interaktywne. Zwiększy to znacznie bezpieczeństwo strony i uchroni przed utratą wizerunku firmy.

W naszej agencji interaktywnej do tworzenia serwisów www wykorzystujemy autorski system CMS. Jest on gwarancją bezpieczeństwa. Jest sprawdzonym rozwiązaniem, na którym jest oparte około 200 internetowych projektów. Dajemy gwarancję na nasz produkt co jest nieosiągalne dla darmowych rozwiązań.

Demo CMS Klienci