Czym jest pozycjonowanie?

15 stycznia 2014 Napisany w : Częste pytania

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie to optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych (ang. Search engine optimization – SEO). Są to działania mające na celu osiągnięcie przez daną stronę internetową jak najwyższą pozycję w wynikach organicznych wyszukiwarek internetowych (Google, Bing, Yahoo) na wybrane słowa i frazy kluczowe.

Pozycjonowanie można podzielić na dwie główne gałęzie:

 

 

  • optymalizacja strony (ang. on-page SEO)
  • pozycjonowanie - optymalizacja poza stroną (ang. off-page SEO)

 

 

Optymalizacja strony

Ma na celu polepszenie jakości treści i zmodyfikowanie jej aby na wybrane słowa i frazy kluczowe były bardziej odpowiednie według algorytmów wyszukiwarek internetowych. W tych działaniach znajdują się między innymi:

  • Stosowanie tagów tytułowych (h1-h5)
  • umieszczenie słów kluczowych w treści strony
  • stosowanie list wypunktowanych
  • umieszczanie grafik i filmów na stronie
  • dostosowanie meta tagów pod wybrane frazy

 

Optymalizacja poza witryną

W tym przypadku chodzi głównie o zdobycie linków (ang. link building) dobrej jakości z serwisów o wysokim PR* i domain autority*. Zazwyczaj realizuje się to poprzez dodawanie wpisów do wartościowych, moderowanych katalogów,  wymianę linków pomiędzy serwisami o tej samej tematyce. Bardzo popularną ostatnio formą pozyskiwania linków jest tworzenie infografik. W przypadku ciekawej i dobrej merytorycznie grafiki można uzyskać sporo linków przychodzących, dużo udostępnień w mediach społecznościowych a co za tym idzie wygenerować spory ruch na stronie.

 

Pojęcia

 

1) PR – Page Rank to algorytm oceniania stron internetowych stworzony przez firmę Google wykorzystywany przy określaniu pozycji w wynikach wyszukiwania. Skala wskaźnika PR mieści się między 0 a 10.
2) Domain autority – jest to oszacowana jakość danej domeny na podstawie algorytmu stworzonego przez firmę Moz. Skala jest logarytmiczna i mieści się między 0 a 100. 

Demo CMS Klienci