Drogerie Natura

18 listopada 2012 Napisany w : Case study

PROFIL:

Ogólnopolska sieć drogerii znana pod marką Drogeria Natura. Klient Agencji energe21 od 5 lat.

 

Logo Drogeri Natura

 

CELE:

 • Stworzenie nowej strony pod adresem drogerienatura.pl, serwisu dla kobiet wymagających, poszukujących specjalistycznych porad, miejsca wymiany doświadczeń, a także traktujących Internet jako źródło najświeższych informacji o kosmetykach.
 • Przeprowadzenie serii konkursów mających na celu zwiększenie interakcji pomiędzy administracją serwisu a jego użytkownikami oraz spopularyzowanie marki Drogerie Natura w przestrzeni internetowej.

 

REALIZACJA:

 • Uruchomienie nowej strony jest pierwszym etapem budowania marki Drogerie Natura w Internecie. Agencja interaktywna energe21 zajęła się kreacją, wdrożeniem serwisu oraz jest odpowiedzialna za obsługę marki i prace koncepcyjne związane z rozwojem strony.
 • Stworzono także strony marek wyłącznych Drogerii Natura, m.in.: my secret, sesique, tinti, artiste. Rozbudowano portal Drogerie Natura o elementy społecznościowe. Stworzono forum internetowe, które jest stale animowane i monitorowane przez administrację portalu. Oddano też internautom aplikację Moje Miejsce. Jest to strona, którą można samemu zbudować zgodnie z własnymi upodobaniami. Dzięki temu każdy może wyrazić swoje poglądy i pasje. To miejsce, w którym użytkowniczki mają okazję do opisania tego, co je fascynuje, z czym się nie zgadzają i w jakich kolorach widzą otaczający je świat. Swoimi funkcjonalnościami wpisuje się w tendencję Web 2.0.
 • Agencja interaktywna energe21 przygotowała także aplikację, dzięki której użytkowniczki strony Drogerie Natura mogą wykonać wirtualny makijaż. Nowa funkcjonalność to kolejny element strony, który jest stworzony specjalnie dla powiększającego się grona Klubowiczek Drogerii Natura. Wirtualny Makijaż wykonany jest w całości w technologii flash.
 • Serwis drogerienatura.pl jest poddany stałym działaniom marketingowym i e-PR, takim jak m.in. buzz marketing.
 • Zorganizowanie konkursów:
 • Fotograficznego. Internauci zarejestrowani w Klubie Natura mogli nadsyłać swoje zdjęcia w makijażu. Każdy miał możliwość oddania głosu na swoją ulubioną fotografię. Podczas trwania konkursu oddano 61 770 głosów. Konkurs internetowy był wzmocniony działaniami reklamowymi. Tygodniowa kampania została przeprowadzona w Internecie na tematycznych stronach związanych z kosmetyką. Na wybranych serwisach, które cieszyły się dużą popularnością osiągnięto 9,53% uCTR.
 • Dwa świąteczne konkursy. Miały na celu wprowadzenie ciepłej, świątecznej atmosfery na stronę. Dodano nową aplikację umożliwiającą wysyłanie prezentów. Na portalu stanęła również pięknie udekorowana, interaktywna choinka. Klubowicze mogli wieszać na niej swoje życzenia w postaci bombek, prezentów i pierniczków. Całą świąteczną atmosferę dopełniły włączone na stronie najpiękniejsze polskie kolędy.


Strona Drogerii Natura


PODSUMOWANIE:

 • Stworzenie w Internecie miejsca, w którym użytkowniczki poznają nowinki ze świata kosmetycznego, czytają porady wizażystek, profesjonalnych kosmetyczek, a przede wszystkim dzielą się z innymi swoją opinią na temat używanych kosmetyków. Nowy serwis stał się miejscem spotkań internautek. Dla nich został zbudowany specjalny Klub Natura - należące do niego użytkowniczki biorą udział w konkursach, otrzymują kosmetyki oraz rabaty na zakupy w sklepach.
 • Natura jest jedną z pierwszych polskich marek sieci kosmetycznych, która rozwijając się w Internecie, na szeroką skalę umożliwia komunikację między siecią a jej klientami. Konkursy sukcesywnie realizują założenie przyciągnięcia coraz większego grona użytkowników.
Demo CMS Klienci