Nie ukrywaj się w sieci, pozwól swoim Klientom się odnaleźć.

1 marca 2014 Napisany w : Warto przeczytać

 

Na pewno nie raz, nie dwa razy a nawet nie trzy, poszukiwałeś/ałaś jakiś ważnych dla Ciebie informacji w sieci. Wtedy z ratunkiem przybyło jakieś niewiarygodnie mądre źródło, które podało Ci odpowiedź na tacy. Takich źródeł mogło być wiele, blog, fanpage, strona firmowa, portal itp. Najistotniejsze jest jednak to, że szukałeś konkretnej informacji i odnalazłeś odpowiednie miejsce gdzie taka informacja się znajduje. Ty odnalazłeś ją, a nie na odwrót.
Do takiej sytuacji prowadzą właśnie działania w ramach Inbound Marketingu.

 

Czym jest Inbound Marketing?

W skrócie Inbound marketing jest to strategia, której celem jest „pozwolić się odnaleźć” potencjalnym Klientom. Strategia ta odchodzi od działań pt „ skierujemy nasz przekaz do wszystkich, a może ktoś się zainteresuje” . Udostępniane treści są skrojone na miarę dla naszej grupy docelowej. Nie ma tutaj miejsca na suchy przekaz reklamowy. Inbound marketing kieruje atrakcyjne, wysokiej jakości treści do potencjalnych Klientów, dzięki którym nadawca staje się profesjonalistą i wiarygodnym źródłem wiedzy w oczach odbiorców, co z kolei nakłania ich do interakcji z marką lub firmą.

Jak to zrobić ?

Do najistotniejszych technik zalicza się:

  • promocja na portalach społecznościowych, prowadzenie aktywnej komunikacji z potencjalnymi klientami, nawiązanie relacji oraz zwiększenia rozpoznawalności marki co w przyszłości zaowocuje zainteresowaniem ofertą firmy.
  • prowadzenie bloga branżowego, interesujące artykuły, case study, wartościowe i ciekawe treści, które przedstawiają firmę jako specjalistę w swojej dziedzinie. Działanie takie mogą zaowocować, również wirusowym rozprzestrzenianiem udostępnianych treści.
  • Optymalizacja serwisu pod kątem wyszukiwarek internetowych, czyli mówiąc dobitniej uwidocznienie swojego serwisu w sieci.
  • content marketing, tworzenie i rozpowszechnianie w Internecie wartościowych dla grupy docelowej treści (artykuły, e-booki, webinaria, podcasty, e-video itp.)


Podsumowując:

Działania w ramach inbound marketingu wymagają cierpliwości, jednak są niezwykle skuteczne. Warto włożyć serce i zaangażowanie, aby dać swoim potencjalnym klientom to czego potrzebują, dać coś ponad suche informacje, oferty sprzedażowe. Warto zaangażować się w nawiązanie relacji z naszą grupą odbiorców, aby później cieszyć się wzrostem sprzedaży oraz rozpoznawalnością marki.

Chętnie pomożemy Ci osiągnąć wymarzone efekty. Zgłoś się do nas!

Demo CMS Klienci