Wittchen

4 listopada 2012 Napisany w : Case study

PROFIL:

Polska firma Wittchen, europejski lider w projektowaniu, produkcji i sprzedaży ekskluzywnej galanterii skórzanej. Jedna z niewielu polskich firm, które kojarzone są bardziej z Europą Zachodnią niż z naszym krajem.

 

Logo Witchen

 

CELE:

Przeprowadzenie kampanii promocyjnej w środowisku wirtualnym. Kompleksowa budowa marki w Internecie.

  • Zaprojektowanie nowej, ekskluzywnej strony wizerunkowej firmy.


REALIZACJA:

Podjęte zostały działania odświeżające serwis www.wittchen.pl.

  • Strona została zoptymalizowana pod kątem użytkowania przez klientów. Serwis wykonany został w technologii Flash, co pozwoliło na zachowanie stylowego charakteru serwisu. Zmiany w nowej stronie objęły przebudowę struktury serwisu, kosmetykę grafiki, sposób prezentacji zdjęć i filmów reklamowych kolekcji oraz zmianę rozdzielczości serwisu na 1024x786.

    Jednocześnie nowe rozwiązanie rozbudowane zostało o panel administracyjny e-CMS21, który pozwala na samodzielną aktualizację serwisu wewnątrz firmy Wittchen. Oddane przez energe21 narzędzie posiada przyjazny interfejs oraz intuicyjną przejrzystą strukturę. Pozwala na aktualizację zarówno treści jak i grafiki i fotografii.

    Funkcjonalność serwisu rozbudowana została o dział dla pracowników firmy Wittchen. Intranet firmowy udostępniony został dla pracowników firmy Wittchen oraz z poziomu Internetu dla pracowników salonów Wittchen. Rozwiązanie ułatwia przekazywanie informacji oraz udostępnianie materiałów firmowych.
  • Energe21 podjęło się także redesignu istniejącego sklepu on-line i wykonania nowego, ekskluzywnego sklepu internetowego Wittchen. Zmiany dotyczyły layout’u, struktury sklepu oraz rozbudowy o moduły dostarczające użytkownikom więcej informacji o produktach. Prezentacja produktów udostępniona została w najwyższej jakości – poza wieloma informacjami dostępne są fotografie detali, próbki kolorów oraz wygląd skóry lub innego materiału. W dbałości o wygodę klientów internetowych na stronie uruchomiony został moduł płatności elektronicznych.


Strona Witchen


PODSUMOWANIE:

Firma Wittchen posiada dwa serwisy w Internecie. Dzielą się one na stronę wizerunkową firmy oraz na sklep elektroniczny – produktowy. Umożliwia to szybkie dotarcie użytkowników do pożądanych informacji oraz asortymentu firmy. Działania przeprowadzone przez Wittchen we współpracy z agencją interaktywną energe21 wpłynęły znacząco zarówno na umocnienie wizerunku marki jako ekskluzywnej i najwyższej jakości, jak i na zbudowanie świadomości i renomy Wittchen w sieci. Firma stała się liderem na tle konkurencji w rzeczywistości polskiego Internetu.

Demo CMS Klienci