Sama strona www to za mało!

2 grudnia 2013 Napisany w : Warto przeczytać

Większość firm zdaje sobie już sprawę z faktu, że jeśli nie ma ich w Internecie to nie istnieją. Według badań 80% konsumentów szuka w Google informacji na temat produktów i usług przed dokonaniem zakupów. Ta liczba mówi za siebie. Co zatem robić, aby nie zginąć w gąszczu konkurencji? Czy sama strona www wystarczy? Odpowiedź brzmi niestety „nie”.

Konkurencja nie śpi, z roku na rok przybywa firm, które specjalizują się w tej samej dziedzinie. Konkurują ze sobą pod względem świadczonych usług, jakości sprzedawanych produktów, a także robią co mogą, aby się wyróżnić. Śledzą trendy, wykorzystują wiele kanałów komunikacji i tworzą coraz bardziej wymyślne komunikaty reklamowe. Czego zatem potrzebujesz, żeby mieć pewność, że  nie dajesz się wyprzedzić swoim branżowym rywalom?

1. Przede wszystkim tylko spokój Cię uratuje! Marketing internetowy to bardzo ważny element promocji firmy, dlatego nie warto zaczynać takich działań w pośpiechu. Szybko nie zawsze znaczy dobrze. Musisz posiadać spójną komunikację w Internecie, ale także poza nim. Dobry plan to połowa sukcesu, zastanów się co chcesz komunikować swoim klientom i w jaki sposób.

2. Krok drugi. Nie oszukujmy się w dobie Internetu bez strony internetowej będzie Ci ciężko zaistnieć. Pamiętaj jednak, że nie może to być „byle jaka strona”. Serwis musi być czytelny, intuicyjny, przejrzysty, a przede wszystkim musi wyróżnić się na tle konkurencji. W skrócie jeśli już nasz klient trafi na naszą stronę, musi chcieć na niej pozostać. Idealnie by było także, aby chciał jeszcze na nią wrócić, dlatego musimy zrobić wszystko, aby mu w tym pomóc. Tutaj warto zwrócić się do fachowców, którzy dostosują grafikę do grupy docelowej, zaprojektują intuicyjną nawigację, ułatwią życie Twojemu potencjalnemu Klientowi, a w tym także Tobie.

Podsumowując serwis internetowy powinien:

  • być profesjonalny i wyróżniający się na tle konkurencji,
  • być użyteczny,
  • posiadać intuicyjną nawigację,
  • być zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek internetowych.
  • być dostosowany do wyświetlania na urządzeniach mobilnych.

3. Warto zwrócić uwagę na aspekt dostosowania wyświetlenia strony na urządzenia mobilne. Jest to już obecnie wymóg. Analitycy przewidują, że w 2014 roku więcej osób będzie korzystało  z Internetu przez urządzenia mobilne niż za pośrednictwem klasycznych komputerów osobistych. Tutaj chcieliśmy zwrócić uwagę na strony RWD. Responsive Web Design to technika projektowania stron internetowych w ten sposób, aby dopasowywały się wyglądem do urządzenia, na których są wyświetlane. Chcesz dowiedzieć się więcej zapoznaj się z naszą infografiką na ten temat:

Infografika RWD

4. Żeby serwis spełnił swoją funkcję potencjalni klienci muszą dowiedzieć się o jego istnieniu. Strona www bez reklamy jest tym samym co wydrukowanie ulotki bez jej rozniesienia.  Konieczne są działania pozycjonujące. Oczywiście, aby działania odnosiły odpowiedni skutek, najlepiej zgłosić się do specjalistów. Oni pomogą dotrzeć do Twojej grupy docelowej.

5. Na zakończenie, choć nie najmniej istotne. Nawiązanie komunikacji z klientami. Badania wykazują, że aż 70% konsumentów ufa rekomendacjom zamieszonym w sieci. Dlatego warto zadbać o to, aby w sieci pojawiły się recenzje i opinie Twoich produktów lub usług.

Zastanów, gdzie znajdziesz swoją grupę docelową? Warto wziąć pod uwagę media społecznościowe takie jak Facebook, Google +, Youtube czy Pinterest, a także rożnego rodzaju blogi oraz fora. Bądź tam gdzie są Twoi Klienci, wyjdź naprzeciw ich potrzebom, odpowiadaj na ich pytania i wątpliwości, proś o szczerą opinie. Pokaż, że są dla Ciebie ważni.

Podsumowując wszystkie działania należy przeprowadzać biorąc pod uwagę naszych klientów, to oni w końcu będą na te działania reagować bądź nie.

Demo CMS Klienci