Top Secret

12 listopada 2012 Napisany w : Case study

PROFIL:

Marka odzieżowa Top Secret firmy Redan.

Logo Top Secret

CELE:

 • Zrealizowanie kampanii on-line pod hasłem “Konkurs na Waleta”, która wykreowana została szczególnie z myślą o studentach.
 • Przygotowanie konkursu walentynkowego z elementami marketingu wirusowego wraz z przygotowaniem wizualizacji online oraz offline pod hasłem "Ubieramy Was do pary".
 • Kreacja i wykonanie nowego serwisu Top Secret.
 • Zrealizowanie kampanii reklamowej Top Secret pod hasłem "Wielkie pranie – nagród do wyprania".

 

 REALIZACJA:

 • Udział w “Konkursie na Waleta” polegał na ułożeniu Planu Aktywności Studenta, do czego inspirację stanowiły symbole umieszczone na stronie konkursowej. Uczestnik miał za zadanie opisać symbole zgodnie z własnymi upodobaniami lub wyobrażeniami o studenckim życiu. Pula nagród przeznaczona dla uczestników za najlepsze Plany Aktywności Studenta to komplety ubrań oraz T-shirts marki Top Secret. W kampanii wykorzystane zostało szerokie spektrum form reklamomych: interstitial, BrandMark, bilboard, banner, komunikat reklamowy, oraz mailing. Ich wizerunek i dynamiczna animacja opierała się na zagadkowym motywie drzwi z wizjerem odsłaniającym fragment konkursowego “Pokoju Studenta”.
 • Promocja konkursu walentynkowego "Ubieramy Was do pary" wykorzystała interaktywną reklamę typu BrandMark wykonaną w technologii flash, a także mailing HTML oraz banner standard w Komunikatorze Tlen.pl. Kreacja poszczególnych form reklamowych wykonana została w nawiązaniu do klimatu strony i wizualizacji konkursu. W czasie trwania kampanii serwis konkursowy odwiedziło 15 650 internautów, a średnia dzienna liczba odsłon wyniosła blisko 10.000. W konkursie wzięły udział 2372 osoby, z których 1091 przesłało rekomendację konkursu do łącznie 7467 osób (adresów e-mail).
 • Nowy serwis Top Secret to dużo mody i dużo zabawy. W założeniu twórców serwis ten miał być serwisem aktywnym, w którym ciągle na Internautów będą czekały nowe wyzwania - mini konkursy, promocje, akcje rabatowe. Wszystkie atrakcje ukrywane są pod interaktywnymi kwadratami na stronie głównej, natomiast o tych najciekawszych dodatkowo informuje nas popup. Oryginalny serwis promujący aktualną kolekcję Top Secret zbudowany został w oparciu o postacie z katalogu oraz skrót TS przekształcony w interaktywne kwadraty. Interakcja serwisu rozgrywa się w płaszczyźnie strony głównej i pozostaje ona tłem do pozostałych stron. Urozmaicenie przejrzystego wizerunku serwisu stanowią animowane postacie, których wybór decyduje o kolorze oglądanego serwisu. Ruchome kwadraty zachęcają do kliknięcia i przenoszą na podstrony serwisu.
 • Kampania "Wielkie pranie – nagród do wyprania" opierała się na tajemnicy krążących w sieci kartek z fotografiami ludzi w pralkach i zabawnymi rysunkami z „prania”. Oryginalne kartki stanowiły element marketingu wirusowego. Umieszczony został na nich adres strony internetowej stworzonej specjalnie do tej akcji. Wizerunek form reklamy kampanii- BrandMark, bilboard, pop-up, mailing, opierał się na intrygującym motywie „prania się” w pralce w ubraniu i zachęcał do udziału w zabawie.
  Serwis konkursowy poza możliwością udziału w konkursie i wygrania nagród oferował uczestnikom wiele atrakcji. Na programatorze pralki można było wybrać program i obejrzeć śmieszne animowane anegdoty, a w koszu bieliźnianym mieścił się telewizor z reklamami TV do zobaczenia. Internauta, aby dotrzeć do wszystkich stron serwisu musiał przyłączyć się do interaktywnego prania i wyprać menu strony głównej – wrzucić ubrania z menu do pralki. W ramach marketingu wirusowego, „nagrody do wyprania” czekały też na te osoby, z których polecenia najwięcej osób wzieło udział w konkursie. 


REZULTAT:

 • Celem kampanii przy okazji konkursów Top Secret było wypromowanie brandu Top Secret oraz zbudowanie świadomości marki w sieci. Celami pośrednimi było zachęcenie internautów do brania udziału w konkursach, wejścia na stronę konkursową, a przy okazji na stronę firmową. Wyniki konkursów internetowych przeprowadzonych dla Top Secret przez energe21 udowodniły duże zainteresowanie  marką i promocjami Top Secret. Nowy serwis Top Secret promujący kolekcję jesienno-zimową stał się zaś miejscem pełnym mody, zabawy, aktywnym, wchodzącym w interakcję z odwiedzającymi. Dla uatrakcyjnienia strony firmowej, wzbogacono ją o moduł newslettera, dzięki czemu zapisane i zainteresowane osoby są informowane drogą elektroniczną o wszystkich akcjach promocyjnych.
Demo CMS Klienci