Współpraca ze studiem animacji Se-Ma-For

16 stycznia 2013 Napisany w : Aktualności

Chcielibyśmy zaprezentować kolejne zrealizowane przez Energe21 projekty. Są to realizacje dla najstarszego i najsłynniejszego studia animacji w Polsce, Se-Ma-For. Stworzone przez naszą agencję serwisy:
SE-MA-FOR Muzeum Animacji www.muzeum.se-ma-for.com
SE-MA-FOR Film Festival www.festival.se-ma-for.com
i Zaanimuj Łódzkie www.zaanimujlodzkie.pl
mają na celu propagowanie mało popularnej formy sztuki jaką jest animacja.

Od ponad 60 lat studio filmowe Se-Ma-For zajmuje się tworzeniem animowanych filmów. Któż z nas nie pamięta Misia Colargola, kota Filemona czy Misia Uszatka. Produkcje Se-Ma-Fora można wyliczać bez końca. Warto jednak wspomnieć, że Łódzka wytwórnia filmowa to nie tylko znane i lubiane z dzieciństwa bajki, ale w swoim dorobku ma również dwie oskarowe produkcje Tango oraz Piotruś i Wilk.

Strona muzeum animacji Se-Ma-For została zaprojektowana zgodnie z myślą o szerokiej grupie odbiorców. Dopasowana jest do odświeżonego wizerunku samego muzeum i wychodzi naprzeciw potrzebom fanów animacji w każdym wieku. Znajdziecie na niej wszystkie informacje dotyczące animacji i jej historii, ale również skrócony opis tego, jakie atrakcje czekają na Was w muzeum.

Se-Ma-For Film Festival to pierwszy w Europie międzynarodowy festiwal dedykowany tradycyjnej animacji lalkowej i przestrzennej - stop motion. Celem festiwalu jest stworzenie międzynarodowego forum, poświęconego tematyce animacji i popularyzacja twórczości filmowej wykorzystującej animację poklatkową. Stworzona strona oddaje charakter festiwalu, a jej rozkład pozwala na swobodne poruszanie się po niej.

Sposobem na przybliżenie tematyki animacji i rozpropagowanie tej formy sztuki, głównie wśród ludzi młodych jest utworzenie serwisu Zaanimuj Łódzkie. Stworzony przez agencję interaktywną Energe21 serwis za cel postawił sobie stworzenie miejsca w sieci, w którym zarówno pasjonaci jak i początkujący miłośnicy animacji będą mogli dzielić się swoimi przemyśleniami i doświadczeniem, związanym z animacją.

Jeśli jesteście ciekawi jak to się robi i gdzie obecnie można spotkać bohaterów bajek, zapraszamy do odwiedzenia serwisów studia animacji Se-Ma-For. Zachęcamy również wszystkich miłośników animacji do wizyty w muzeum.

Czyż nie ciekawi Was jak powstawały bajki, na których grono z nas się wychowało? :)

Demo CMS Klienci